Hrdinský plavecký hrdina Adam Peaty predvádza pôsobivé kliky na Supermana, ktoré mu v Riu 2016 pomohli získať zlato

Ostatné Športy

Váš Horoskop Na Zajtra

Britský plavecký hrdina z olympijských hier Adam Peaty predviedol svoje neuveriteľné schopnosti presilovky v tomto skvelom príspevku na Instagrame.

shakespeare v hodnote mince 2 £

21-ročný mladík z Uttoxeteru získal prvú britskú medailu z olympijských hier v Riu a ukončil tak 28-ročné čakanie na zlato z Veľkej Británie v plávaní.

Na videu, ktoré bolo natočené počas tréningu pred hrami v Riu, predviedol výbušnú silu v rukách.

Peaty, natočená s vlajkou Únie v pozadí, sa spomalene odrazí od zeme a potom tlieska vo vzduchu.

Peaty štartuje počas svojej moci

Vo vzduchu sa chystá tlieskať

Predvádza svoje tlačové schopnosti

Adam Peaty oslavuje potom, čo prekonal svetový rekord a získal zlato vo finále mužov na 100 m prsia

Mier bol široko ďaleko triedou poľa (Obrázok: AFP/Getty)

Nie odkedy Adrian Moorhouse v roku 1988 získal britský muž olympijský plavecký titul a Peaty vyhral rovnaké preteky na 100 metrov prsia vo svetovom rekorde 57,13 sekundy a viac ako 1,5 sekundy.

Peaty, ktorý má ako mentora dvojnásobného olympijského víťaza a štvornásobnú medailistku Rebeccu Adlingtonovú a jeho trénera City Derby Mela Marshalla, ho však neuspí.

Už sa tešil na zlepšenie bezkonkurenčného výkonu, keď sa po zaslúženej prestávke vráti k tréningu na Repton School a Loughborough University.

Peaty, ktorý v piatok súťaží v štafete na 4x100 m, povedal: „Áno, som pripravený. V Mel som dostal jedného z najlepších mentorov na svete. Bola tam a urobila všetko.

„S Becky hovorím dosť často. Bola tam a urobila všetko.

„Ale ja sa s tým nechystám. Pôjdem dopredu.

Peaty pokoril vlastnú značku svetového rekordu (Obrázok: AFP/Getty)

„Som si istý, že to hovorí každý zlatý medailista, ale ja a Mel fungujeme odlišne a vždy hľadáme dokonalosť a sebazdokonaľovanie.

Paris Hilton a Nicole Richie

„Bude dobré vrátiť sa do Reptonu, vrátiť sa do Loughborough a vyzdvihnúť tie oblasti, ktoré môžeme zlepšiť.

'Ale zatiaľ si to užite, urobte túto štafetu a dúfajme, že dosiahnete ďalší dobrý výkon pre tím GB.'

Peaty sa teraz plánuje presťahovať z rodinného domu, ktorý zdieľa s mamou Caroline a otcom Markom, ktorí boli v Riu a sledovali ho spolu so svojou priateľkou Annou Zair, 19-ročnou študentkou psychológie na Loughborough University.

„Jediný dôvod, prečo som sa neodsťahoval, bol víťazný vzorec,“ povedal Peaty, ktorý v súvislosti s nárastom Ria nevidel dôvod na otrasy.

„Nemôžem sa prestať štípať,“ napísala Zair na Twitteri v pondelok ráno po prebudení, keď si uvedomila, že jej priateľ je olympijský víťaz.

74-ročná babička Peaty Mavis Williams tiež musí neveriť.

scéna smrti christiny grimmie

Bol šokovaný, keď informoval, že jej sledovatelia na Twitteri narástli z desiatok na tisíce v priebehu niekoľkých hodín a stali sa jasným víťazom v priateľskom súboji nasledovníkov s jeho mamou.

A Peaty sa teší, že sa opäť stretne so svojou nan.

„Moja nan pre mňa znamená svet. Dúfam, že je hrdá, “dodal.

'Je to skvelá nan. Vždy mi tiež verila. Považujem za zábavné, že o to súťažia, ale taký sme druh rodiny.

Dvadsaťjedenročný mladík dominoval od začiatku do konca (Obrázok: AFP/Getty)

„Nemôžem sa dočkať, až sa teraz dostanem domov k svojej nan a poriadne ju objímem.

'(Ale) stále máme prácu, ktorú budeme musieť urobiť, a budeme pokračovať v spoločných štafetách.'

Británia bola v Londýne 2012 kritizovaná za zisk iba troch medailí v bazéne, z ktorých žiadna nebola zlatá.

Druhú noc plaveckých finále tu však vyhrali dve. Peace bol na prvom mieste a Jazz Carlin pridal striebro na 400 m voľný spôsob.

Britský tím má šancu na medailu v zmiešanej štafete, ktorá ponúka dve dĺžky každého úderu, najmä so zapojením Peatyho.

Je to jedna z mnohých ďalších medailových šancí v bazéne, ale žiadna nie je pribitá tak ako Peaty.

coleen nolan shane roche jr

Dokonca aj sám seba prekvapil svojim pľuzgierovým posledným časom, ktorý ho prinútil premýšľať „Kde sú všetci?“

Peaty bol jasným favoritom vstupu do hier ako majster sveta a jediný muž v histórii, ktorý plával pod 58 sek.

Peatyho zlato je prvou medailou pre tím GB hier (Obrázok: AFP/Getty)

V sobotňajšej horúčave si zlepšil vlastný svetový rekord, dosiahol 57,55 a v semifinále bol o 0,07 pomalší, pretože sa kvalifikoval najrýchlejšie.

A išiel rýchlejšie, keď sa rútil k najvyššiemu víťazstvu.

význam čísla 50

Prvú 50 m absolvoval za 26,61, 0,08 podľa tempa svetového rekordu a v búrlivej druhej dĺžke videl, ako si vylepšil svoju výhodu a zvíťazil v čase ešte rýchlejšom, ako si predstavoval.

Cameron van der Burgh z Juhoafrickej republiky, šampión Londýna 2012, bol druhý za 58,69 a Cody Miller zo Spojených štátov tretí za 58,87.

Peatyová povedala: „Urobila som dobre, keď sa v horúčavách dostanem pod 57,9, ale to ma úplne zasiahlo.

'Polosemi som si zachoval chladnú hlavu a potom som znova tlačil ďalej.

'(Ale) dôslednosť pre mňa znamená oveľa viac ako tie jednorazové časy.'

Adam Peaty súťaží o prekonanie svetového rekordu a zisk zlata vo finále mužov na 100 m prsia

Mier viedol od začiatku (Obrázok: AFP/Getty)

Peaty si pripísala zlato v novom rekordnom čase (Obrázok: AFP/Getty)