V septembri rozdala FIFA „Najlepšie“ cena pre najlepšieho futbalistu mužov, udeľuje sa strednému záložníkovi Realu Madrid a Chorvátska Lukovi Modricovi.

Ale od roku 1956 bola vždy najväčšou individuálnou cenou Ballon d 'Or.

V poslednom desaťročí dominuje Lionel Messi a Cristiano Ronaldo - duo, ktoré získalo všetkých 10 posledných cien - Zlatá lopta je opäť v ponuke 3. decembra v Paríži.

30-miestny užší zoznam cien je vyhlásený na celý deň v pondelok.

Zoznam, ktorý ako prvý získal Sir Stanley Matthews, zostavuje redakcia francúzskej publikácie France Football. Víťaza hlasovali novinári z celého sveta, pričom každý národ má jedného zástupcu.

Ten, ktorý všetci chcú (Obrázok: Reuters)

Hráči, manažéri a novinári, ktorí budú zvolení za hlasovanie o cene, pridelia trom nominovaným hráčom päť, tri a jeden bod a vyhráva hráč s najvyšším počtom bodov.

Tu je kompletný zoznam nominovaných ...

Úplný 30-miestny užší zoznam

GARETH BALE (Real Madrid)

Reprezentant Walesu zaznamenal vo finále Ligy majstrov ohromujúce dvojnásobky, pretože Real Madrid dosiahol tri po sebe idúce víťazstvá v pohárovej Európe.

SERGIO AGUERO (Manchester City)

Argentínsky útočník Aguero skóroval na strane Pepa Guardiolu, keď v minulom volebnom období vyhlasoval Premier League a Ligový pohár, pričom v 39 zápasoch strelil 30 gólov. V tejto sezóne zatiaľ pridal osem z 11.

Eso Manchestru City Sergio Aguero (Obrázok: PA Wire)

ALISSON BECKER (Liverpool)

Brazília č. 1 sa s Rómami dostala do štvrťfinále majstrovstiev sveta a semifinále Ligy majstrov a potom v lete dokončila transfer 67 miliónov libier do Liverpoolu.

KARIM BENZEMA (Real Madrid)

Tridsaťročný útočník bol opäť kľúčovým mužom úspechu Realu Madrid v minulom volebnom období, keď v 47 zápasoch zaznamenal 12 a 11 asistencií.

EDINSON CAVANI (Paríž Saint-Germain)

Uruguajčan skóroval 40 -krát v 48 zápasoch za francúzskych majstrov na ceste k domácej dominancii, pričom zapôsobil aj na majstrovstvách sveta, keď La Celeste dosiahla posledných osem. V tomto období zatiaľ ďalších šesť gólov v ôsmich zápasoch za PSG.

Cavani má vo Francúzsku mimoriadne pôsobivý rekord (Obrázok: Mark Robinson)

Thibaut Courtois (Real Madrid)

nudistický tábor vo Veľkej Británii

Belgický reprezentant získal Zlatú rukavicu na svetovom šampionáte po tom, čo si zahral počas belgického behu o bronzovú medailu.

CRISTIANO RONALDO (Juventus)

Rekordný strelec Realu Madrid a držiteľ Ballonu d'Or v minulom roku Ronaldo získal v roku 2018 piatu korunu Ligy majstrov a potom z Los Blancos odišiel do Juventusu za 89 miliónov libier.

Tridsaťtriročný hráč strelil v doterajších deviatich dueloch Bianconeri štyri góly a zaznamenal päť asistencií.

Aktuálny držiteľ a päťnásobný víťaz odišiel z Realu Madrid do Juventusu vlani v lete (Obrázok: REUTERS)

KEVIN DE BRUYNE (Manchester City)

Belgičan zažiaril počas majstrovstiev sveta po vynikajúcej sezóne v Manchestri City, kde hral, ​​pretože v Premier League dosiahol 100 bodov.

ROBERTO FIRMINO (Liverpool)

Brazílsky reprezentant Firmino bol v centre vynikajúceho postupu Liverpoolu do finále Ligy majstrov v minulej sezóne.

V rokoch 2017-18 zaznamenal v 54 zápasoch za Reds 27 gólov a 17 asistencií - vynikajúci návrat.

DIEGO GODIN (Atletico Madrid)

Nenápadný obranca naďalej symbolizuje stranu Atletica Madrid Diega Simeoneho a je kapitánom k ​​úspechu Európskej ligy.

Viedol Uruguaj aj do štvrťfinále majstrovstiev sveta, nakoniec prehral s víťazmi Francúzska.

Bravúrny obranca Atletica Madrid Diego Godin (Obrázok: Michael Steele)

ANTOINE GRIEZMANN (Atletico Madrid)

Simeone hovorí, že Francúz bol posledných 12 mesiacov najlepším hráčom na svete a Griezmann môže poukázať na svoje medaily z Európskej ligy a Svetového pohára.

V minulej sezóne Atleti bol zabalený 29 -krát a počas majstrovstiev sveta bol zaregistrovaný štyrikrát - vrátane trestu za pokračovanie vo finále.

EDEN HAZARD (Chelsea)

Kapitánoval Belgicko na tretie miesto na Svetovom pohári a získal Striebornú loptu ako druhý najlepší hráč súťaže, ktorý bol po celú dobu veľkolepý; jeho štvrťfinále vs Brazília bolo pravdepodobne najlepším individuálnym zobrazením v Rusku.

V minulej sezóne skóroval za Chelsea 17 -krát a v tomto volebnom období začal opäť, pričom osem z 10.

Hazard má za sebou nádherný rok 2018 (Obrázok: REUTERS)

ISCO (Real Madrid)

Španielsky tvorca hry hral počas posledného úspechu Ligy majstrov Real Madrid a za posledných 12 mesiacov sa stal neoddeliteľnou súčasťou klubu i krajiny.

HARRY KANE (Tottenham Hotspur)

Najlepším strelcom majstrovstiev sveta bol Kane vo finále šesťkrát, keď získal Zlatú kopačku.

V minulej sezóne to bolo 41 gólov v 48 zápasoch. Je najlepším hráčom číslo 9 na svete?

N’GOLO KANTE (Chelsea)

Jednoducho, ak by N'Golo Kante nehral za Francúzsko vo finále majstrovstiev sveta, je ťažké si predstaviť, že by vyhrali celú vec.

Stredopoliar Chelsea bol typicky tu, tam a kdekoľvek v celej súťaži a bol hlavným dôvodom ich úspechu - napriek neuspokojivému finále, kde bol čoskoro striedaný.

N & Golo Kante pózuje s trofejou pre majstrovstvá sveta (Obrázok: Getty Images)

HUGO LLORIS (Tottenham)

Brankár v lete kapitánoval Francúzsko na majstrovstvách sveta. Zostáva tiež jedným z najlepších v Premier League.

MARIO MANDZUKIC (Juventus)

Chorvátsky útočník stál v čele minuloročného úspechu Juve pred tým, ako doviedol svoju krajinu k finále majstrovstiev sveta.

SADIO MANE (Liverpool)

Mane si naposledy užil ďalšiu pôsobivú kampaň s Liverpoolom, keď strelil kľúčové góly pri postupe do finále Ligy majstrov.

Sadio Mane v akcii (Obrázok: Getty Images)

MARCELO (Real Madrid)

Brazílčan je kľúčovou postavou dominancie európskeho futbalu v Reale Madrid a zaujal vo finále proti kyjevskému Liverpoolu.

KYLIAN MBAPPE (PSG)

Momentálne najlepší mladý talent na svete. Mbappe bol v Rusku vynikajúci a po skórovaní vo finále získal cenu pre mladého hráča turnaja.

Mbappe oslavuje (Obrázok: REUTERS)

LIONEL MESSI (Barcelona)

Široko považovaný za rok, ktorý mal dole, ale Messi bol v porovnaní so zvyškom kúzelný.

Úžasných 45 gólov vo všetkých súťažiach pre svoj klub, Messi vytiahol beznádejnú Argentínu do vyraďovacej fázy majstrovstiev sveta, vrátane ikonického gólu proti Nigérii.

Carlos Soler zápasí s Lionelom Messim (Obrázok: Getty Images)

LUKA MODRIC (Real Madrid)

Malý maestro si už prevzal Cenu pre najlepšieho muža FIFA, môže teraz vyhrať prestížnejší Ballon d & apos; Alebo?

Chorvát okrem svojej neúnavnej práce v Rusku dotiahnutia Chorvátska do finále inšpiroval Los Blancos k triumfu Ligy majstrov tretíkrát za sebou.

NEYMAR (Paríž Saint-Germain)

Rok zničený zranením z hľadiska klubových úspechov, pričom sklamanie sa považovalo za niečo menšie ako Liga majstrov.

Na Svetovom pohári sa mu nepodarilo ožiť, pričom v tejto sezóne kladie na PSG ešte väčšiu dôležitosť - budúci rok by mohol byť jeho čas.

Neymar má vo vlastnom klube rivala, aby bol najlepší (Obrázok: AFP)

JAN OBLAK (Atletico de Madrid)

Najlepší brankár na svete? Dost mozne.

Monštrum medzi palicami a skutočný vodca pod vedením Diega Simeoneho s Atletim.

PAUL POGBA (Manchester United)

Spolu so svojou krajinou prekvital na majstrovstvách sveta, čo Francúzsku pomohlo zdvihnúť druhý titul majstra sveta.

Ale klubová forma je už iná vec, čo znamená, že pokiaľ Pogba neinšpiruje svoj klub k neskorším fázam Ligy majstrov, vždy mu bude chýbať Zlatá lopta.

IVAN RAKITIC (Barcelona)

Kľúčový kúsok pre jeho klub napriek tomu, že bol často prehliadaný na výslnie.

Hviezdou Chorvátska mohol byť Modrič, ale Rakitič im tiež umožnil dominovať v strede poľa s vynikajúcou opozíciou.

SERGIO RAMOS (Real Madrid)

Kontroverzná postava, ale vodca na ihrisku a mentalita, po ktorej by túžil každý veľký hráč. Svetový pohár zmizol, aby nakoniec jeho tímový kolega Raphael Varane získal náskok v tom, kto mal lepší rok.

MOHAMED WRONG (Liverpool)

Brilantný rok v Liverpoole, jednoducho nedokázal prestať dávať góly.

Zranenie vo finále Ligy majstrov mu pravdepodobne bráni chytiť svoj prvý Ballon d & apos; Or.

LUIS SUAREZ (Barcelona)

Jeho schopnosti síce miznú, ale napriek tomu je schopný brilantnosti.

S 31 gólmi vo všetkých súťažiach sa jeho veľkosť niekedy prehliada.

RAPHAEL VARANE (Real Madrid)

Ideálny rok pre klub a krajinu. Pripojte sa k exkluzívnemu klubu hráčov a vyhrajte Ligu majstrov a majstrovstvá sveta v tej istej sezóne.